ناتمام-ماندن-آزادراه-قزوین-رشت-موجب-تراکم-خودرو-در-محور-ورودی-گیلان-شده-است.مسترکاردان

ناتمام ماندن آزادراه قزوین – رشت موجب تراکم خودرو در محور ورودی گیلان شده است

استاندار گیلان، ناتمام ماندن آزادراه قزوین – رشت را مشکل اساسی گیلان خواند که موجب تراکم خودرو در محور ورودی استان می شود.

اسدالله عباسی در جلسه ستاد ملی خدمات سفر که با حضور معاون اول رئیس جمهوری و وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از طریق ارتباط تصویری برگزار شد؛ گزارشی از وضعیت سفر در گیلان و خدمات ارائه شده به گردشگران نوروزی از ۲۵ اسفندماه تا ۸ فروردین جاری ارائه کرد.

وی با اشاره به اینکه تا زمان حاضر یک میلیون و ۸۹۴ هزار و ۸۰۶ خودرو وارد استان شده، از رشد ۳۸ درصدی در این بخش خبر داد و افزود: در این مدت ۸۶۵ هزار و ۸۲۲ خودرو از گیلان خارج شده است.

استاندار گیلان شمار مسافران ورودی به استان در بازه زمانی مذکور را پنج میلیون و ۵۷۳ هزار و ۳۰۱ نفر خواند که نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد ۴۰ درصدی را نشان می دهد.

وی شمار مسافران اقامت کننده در مراکز اقامتی موقت و ثابت استان را نیز یک میلیون و ۶۱۹ هزار و ۹۰۵ نفر شب اعلام کرد که بر اساس آمارها رشدی افزون بر ۱۶۷ درصد دارد.

استاندار گیلان از اقامت ۳۲۰ گردشگر خارجی در مراکز اقامتی استان تا حال حاضر خبر داد و افزود: بازدید از موزه ها و جاذبه های تاریخی استان هم با رشد ۵۸ و ۲۰ صدم درصدی، ۳۱۴هزار و ۷۹ نفر بوده است.

وی با بیان اینکه ۴۵۲ مورد بازرسی نظارتی از تاسیسات گردشگری صورت گرفته، به صدور ۱۵ اخطار، ۲۸ مورد تذکر و ۲۰ مورد تشویق در این بخش اشاره کرد.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه از ۲۵ اسفند تا ۷ فروردین از نظر انباشت و توقف خودرو، گیلان استان اول کشور بوده، خاطرنشان کرد: ۵۷ درصد خودروهای ورودی به استان، غیر بومی است که از این منظر نیز تا هفتم فروردین استان اول به شمار می آییم.

عباسی تعداد فوتی ها در ایام نوروز در گیلان را هفت نفر اعلام کرد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۴ درصد کاهش داشته و این کاهش تا حد زیادی نتیجه اصلاح نقاط حادثه خیز استان و حضور پلیس و هشدارهای ایمنی است.

وی ناتمام ماندن آزادراه قزوین – رشت را مشکل اساسی گیلان خواند که موجب تراکم خودرو در محور ورودی استان می شود.

استاندار گیلان تصریح کرد: در سفر رئیس جمهوری، اعتبارات لازم جهت تکمیل این مسیر مصوب شده که امیدواریم در سال جاری این پروژه تکمیل و موجب سهولت در امر سفر به گیلان شود.

عباسی ادامه داد: هم اینک جمعیت استان به سبب حضور مسافران دو برابر شده و با این وجود؛ امکانات لازم و ارزاق متناسب با جمعیت کنونی فراهم است و ۵۰ پایگاه اطلاع رسانی ثابت و سیار در راستای راهنمایی گردشگران در نقاط مختلف استان فعال هستند.

وی همچنین از فعال بودن ۹۸۵ مرکز جامع خدمات سلامت برای واکسیناسیون مسافران نوروزی خبر داد.

وقوع-۱۱۵-فقره-تصادف-در-جاده‌های-گیلان.مسترکاردان
وقوع ۱۱۵ فقره تصادف در جاده‌های گیلان
مطلب قبل
خداحافظی-با-محصولات-قدیمی-سمند-و-۴۰۵-تا-دو-ماه-دیگر.مسترکاردان
خداحافظی با محصولات قدیمی سمند و ۴۰۵ تا دو ماه دیگر
مطلب بعد

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های لازم علامت گذاری شده اند *