نخستین-رویداد-ملی-طراحی-خودرو-پرنده-در-دانشگاه-امیرکبیر-برگزار-می‌شود.مسترکاردان

نخستین رویداد ملی طراحی خودرو پرنده در دانشگاه امیرکبیر برگزار می‌شود

نخستین رویداد ملی طراحی خودرو پرنده با هدف گسترش حمل و نقل پیشرفته در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود.

این رویداد در دو بخش هم زمان برگزار می شود. بخش اول شامل مسابقه طراحی و ساخت مدل کوچک مقیاس در راستای ایجاد فضای رقابتی علمی در جامعه دانشگاهی و صنعتی کشور است. بخش دوم، مجموعه ای از اقدامات ترویجی شامل اجرای برنامه های رسانه ای و برگزاری نشست های تخصصی پیرامون رفع موانع بهره برداری از صنعت هوانوردی عمومی و تاکسی هوایی در کشور است.

این دوره از مسابقات در دو فاز برگزار می شود. در فاز اول، طراحی مفهومی وسیله مورد نظر، توسط شرکت کنندگان انجام می شود. طراحی فرآیندهای مسابقاتی، حاصل ۹ ماه مطالعه و مشورت با اساتید و صاحب نظران این حوزه توسط تیم برگزاری رویداد صورت گرفته است. شروع این فاز با تولید و انتشار تبلیغات در سطح کشور و برگزاری افتتاحیه همراه است.

پس از پایان ثبت نام، آموزش و هدایت تیم های شرکت کننده توسط اساتید در دستور کار قرار می گیرد. بعد از دریافت پروپوزال و گزارش های پیشرفت، گزارش و ارایه نهایی توسط تیم ها، اعضای هر تیم برای دفاع از طرح خود در جلسه ای با حضور داوران، نمایندگان نهادهای ذی ربط و سرمایه گذاران حاضر می شوند. در نهایت پس از داوری طرح ها، تیم‌های برتر مشخص و در مراسم اختتامیه، اهدای جوایز انجام و برنامه فاز دوم رویداد اعلام می شود.

مرحله اول رویداد از بهمن ۱۴۰۰ تا شهریور ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد و بازه ثبت‌نام آن ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ به پایان می رسد. این مسابقه با هدف طراحی خودروی پرنده برای گسترش حوزه حمل ونقل پیشرفته برگزار خواهد شد.

در مرحله دوم به طرح ها و ایده های برگزیده در مرحله اول کمک و تسهیلات لازم برای ساخت نمونه کوچک مقیاس داده می شود. در این مرحله شرکت های صنعتی نیز جزو جامعه هدف مسابقه قرار می گیرند و می توانند با حمایت از یک طرح یا طراحی و ساخت یک محصول جدید در مسابقه شرکت کنند.

این مسابقه سبب می شود تا تیم ها در مرحله طراحی سعی کنند طرحی مبتنی بر توانمندی های صنعتی کشور ارائه دهند.

همچنین در این مسابقه سرمایه گذارانی که مشاهده نمونه ساخته شده طرح برای آنها اهمیت زیادی دارد، به سرمایه گذاری تشویق خواهند شد.

تیم های شرکت کننده در مسابقه طراحی احساس جدی بودن و نتیجه گرایی پیدا می کنند.

این مسابقه بستری برای به چالش کشیدن توانمندی های دانشگاهی و صنعتی کشور در یک حوزه فناوری پیشرفته فراهم می کند تا نقاط قوت و ضعف بخش های مختلف نمایان شود.

در این مسابقه ارتباط بین تیم های علمی قوی و شرکت های صنعتی شکل می گیرد که می تواند زمینه همکاری های بعدی را فراهم کند.

نخستین رویداد ملی طراحی خودرو پرنده توسط موسسه تحقیقات فنی مهندسی عماد امیرکبیر با همکاری پژوهشکده شهید رضایی دانشگاه صنعتی شریف و با حمایت و پشتیبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری، موسسه دانش بنیان برکت، بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری برگزار می شود.
منبع خبر: ایرنا

۲-هزار-میلیارد-تومان-برای-خط-دوم-قطار-شهری-اصفهان-اختصاص-یافت.مسترکاردان
۲ هزار میلیارد تومان برای خط دوم قطار شهری اصفهان اختصاص یافت
مطلب قبل
شرایط-جدید-دریافت-پلاک-1401-خودروها-اعلام-شد.مستر
شرایط جدید دریافت پلاک 1401 خودروها اعلام شد
مطلب بعد

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های لازم علامت گذاری شده اند *