مشکل-خروج-موقتِ-پلاک-زردها-از-مرز-ایران-حل-شد.مسترکاردان.

مشکل خروج موقتِ «پلاک زرد»ها از مرز ایران حل شد

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی از حل مشکل دریافت پروانه خروج موقت بین‌المللی (کاپوتاژ) اتوکمپرهای عمومی خبر داد.

در آستانه سفرهای نوروزی و افزایش ترددهای جاده‌ای و مرزی، کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران اطلاع داد: در پی مشکلات کمپرداران برای دریافت مجوز خروج موقت از کشور و دریافت مبالغ نامتعارف از سوی برخی شرکت‌های حمل و نقل با پیگیری کلوپ کمپینگ و کاروانینگ این کانون، از این پس کمپرها و کاروان‌های دارای پلاک انتظامی “ع” یا همان “پلاک زرد” که عضو کلوپ ملی کمپینگ و کاروانینگ کانون هستند، می‌توانند با مراجعه به کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران و دریافت معرفی‌نامه به دفتر کل ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی وزارت راه و گمرک، برگه خروج موقت دریافت کنند.

مالکان کمپرها می‌توانند پس از دریافت مجوز خروج با مراجعه به یکی از دفاتر رسمی کانون در سراسر کشور خدمات پلاک تزانزیت، دفترچه مالکیت بین‌المللی خودرو و مجوز رانندگی بین‌المللی خود را در یک روز از دفاتر صدور کانون دریافت کنند.

پیش از این، کمپرهای پلاک عمومی با دشواری‌های زیادی در مسیر دریافت مجوز خروج موقت مواجه بودند و برای خروج از کشور مبالغ نامتعارفی را به شرکت‌های حمل و نقل و ترابری پرداخت می‌کردند که با این اقدام کلوپ کمپینگ و کاروانینگ کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، این مشکل با هماهنگی دستگاه‌های ذی‌ربط برطرف و رویه قانونی جایگزین شد.

مشکل خروج موقتِ «پلاک زرد»ها از مرز ایران حل شد

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران همچنین اعلام کرد در تلاش است تا در گام‌های بعدی مشکلات کمپرداران درباره بیمه، مجوز تغییر کاربری، معاینه فنی و … را نیز با هماهنگی و تعامل با دستگاه‌های مسؤول حل کند.

فهرست دفاتر صدور اسناد و مدارک بین‌المللی رانندگی و خودرو را می‌توان از پایگاه اطلاع‌رسانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و یا از طریق شماره تماس ۰۹۶۲۹ دریافت کرد.

دستور-رئیس-جمهور-برای-کیفی-و-کمی-سازی-تولید-خودرو-در-کشور.مسترکاردان
۸ دستور رئیس جمهور برای کیفی و کمی سازی تولید خودرو در کشور
مطلب قبل
سفر-بدون-دز-سوم-ممنوع.مسترکاردان
سفر بدون دز سوم ممنوع
مطلب بعد

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های لازم علامت گذاری شده اند *