مسترکاردان-محدودیت‌های-کرونایی

ولی اله حیاتی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رعایت شیوه نامه­های  بهداشتی در استان خوزستان کاهش یافته است لذا انتظار داریم مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را با جدیت رعایت کنند تا درگیر موج دیگر بیماری نشویم.

وی از مردم استان خوزستان خواست رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچون ماسک زدن و پرهیز از حضور در اجتماعات را سرلوحه کار‌های خود قرار دهند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا خوزستان با بیان اینکه مرز‌های مسافری استان به جز گروه‌های هفت گانه همچنان مسدود است گفت: همچنین مرز‌های دریایی و زمینی استان تحت کنترل شدید هستند.

وی با اشاره به ممنوعیت ورود خودرو‌های غیربومی و خروج خودرو‌های بومی درشهر‌های قرمز خوزستان افزود: محدودیت‌های حضور کارکنان در ادارات بر اساس رنگ بندی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت اعمال می‌شود.

حیاتی عنوان کرد: در شرایط موجود اگر دچار عادی انگاری شده و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را کنار بگذاریم با موج جدید بیماری مواجه خواهیم شد.

وی در پایان گفت: مناسب‌ترین و بهترین راه پیشگیری از بیماری رعایت پروتکل‌های بهداشتی است لذا از مردم استان خوزستان تقاضا دارم این موضوع را جدی بگیرند.

در حال حاضر ۲ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، ۱۳ شهرستان نارنجی و ۱۲ شهرستان زرد کرونایی هستند.

وزارت بهداشت امروز اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۶ بیمار کووید ۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۵ هزار و ۳۹۷ نفر رسید.